CrossFit to system ćwiczeń, które kształtują dziesięć najważniejszych zdolności ruchowych. Twórcą tego systemu jest Greg Glassman, Amerykanin, który zaczął w ten sposób trenować policjantów z Kalifornii. CrossFit rozszerzył się i w swój trening wdrożyły go jednostki specjalne, strażacy oraz marines.

Co rozwijamy z Crossfitem?

CrossFit ma na celu rozwinięcie cech sprawności fizycznej takich jak siła, zwinność, wytrzymałość, szybkość i precyzję. Regularne ćwiczenia pozwalają na zwiększenie wydolności tlenowej, masy mięśniowej oraz zwiększają tolerancję organizmu na skutki stresu oksydacyjnego.

Uzyskaj wymarzoną sylwetkę

Obecnie CrossFit został narzędziem służącym do osiągnięcia przez ćwiczących odpowiedniej sylwetki. Szybki i intensywny trening pozwala w najlepszy sposób pozbyć się tkanki tłuszczowej, a zarazem zwiększyć siłę oraz wydolność. CrossFit polecany jest zarówno sportowcom jak i amatorom aktywnego trybu życia, ponieważ metoda ta bazuje na obecnej wydolności osoby trenującej, tak więc dla jednego sto procent swoich możliwości to dziesięć przysiadów w dziesięć sekund, a dla innego maksymalne możliwości to dwadzieścia przysiadów w tym samym czasie.
Dzięki tej metodzie treningowej można w miarę krótkim czasie poprawić swoją kondycję, wygląd oraz możliwości swojego organizmu.

Wpis jest integralną częścią tego wpisu: Crossfit – tajna broń w walce z nadwagą


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *