Duża popularność crossfitu – w wielu kategoriach wiekowych, wagowych, etc., jest niewątpliwie faktem. Zastanówmy się w tym momencie nad jednym – czy crossfit jest faktycznie dla każdego? Oczywiście odpowiedź może być tylko i wyłącznie jedna…

Crossfit – bez różnic

Tak, jak najbardziej crossfit jest czymś dla dosłownie każdego z nas. Z całą pewnością nie możemy wychodzić z założenia, że crossfit jest tylko dla młodych, pięknych albo dla takich, którzy najzwyczajniej w świecie mają bardzo dobrą formę fizyczną, a więc są w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej ciężkimi ćwiczeniami. Powinniśmy mieć na uwadze również to, aby pod żadnym pozorem nie uważali crossfitu za coś dobrego, ale dla jakichś snobów, generalnie dla takich osób, które uprawiają sport nie dla siebie, nie po to, aby lepiej się czuć, korzystniej wyglądać, cieszyć się lepszym samopoczuciem, a raczej po to, aby lansować się, robić z siebie kogoś kim się nie jest. W skrócie – crossfit jest dla dosłownie każdego człowieka. Chociaż niewątpliwie trzeba wziąć poprawkę na to, że nie wszyscy potrafią podejść w umiejętny sposób do tematu. Crossfit wymaga sporego samozaparcia, którego może nam niestety brakować.

Motywacja kluczem do osiągnięcia sukcesu

Dlatego właśnie powinniśmy odpowiednio się zmotywować. Powinniśmy mieć 100% pewności, że crossfit jest faktycznie dla nas. W tym celu powinniśmy pomyśleć o jakimś celu – może tym celem jest na przykład zrzucenie dziecięciu kilogramów? Naprawdę nie wydaje się, abyśmy nie mogli poradzić sobie w codziennych ćwiczeniach crossfitowych, jeżeli będziemy mieli cel, do którego będziemy uparcie dążyli. Nie zaszkodzi również to, gdy najzwyczajniej w świecie zapoznamy się z różnego rodzaju poradnikami motywacyjnymi. Na motywacji co prawda niektórzy zarabiają bardzo duże pieniądze, chociaż wciskają ludziom najzwyklejszą ściemę, ale jednak nie można wrzucać wszystkich poradników motywatorskich do jednego worka. Bez większego problemu powinniśmy znaleźć coś odpowiedniego, coś dzięki czemu będziemy w stanie zrozumieć, że crossfit jest faktycznie dla nas.

Należy się przygotować przed treningiem

Trzeba wspomnieć także o tym, że crossfit jest tylko i wyłącznie dla takich osób, które mimo wszystko coś sobą reprezentują pod względem sportowym. Czyli jeżeli nasza kondycja jest naprawdę kiepska, a na dodatek jesteśmy takimi osobami, które mają potężną nadwagę, to bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy chwilę poczekać z rozpoczęciem swojej przygody z crossfitem. Ale tylko chwilę. Najważniejsze jest to, aby prędzej czy później – oby prędzej, faktycznie rozpocząć swoją przygodę z crossfitem, dać z siebie wszystko. Naprawdę nie wydaje się, abyśmy nie byli w stanie sobie poradzić.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *