Jeżeli dopiero zaczynamy swoją przygodę z crossfitem, w żadnym razie nie możemy zapominać o jednym – najzwyczajniej w świecie o tym, aby ubrać się w odpowiedni sposób. Buty, spodnie, koszulka, biustonosz sportowy – w przypadku kobiet, to taki standard.

Zakupy – konieczne?

Jak podejść do kwestii kupowania ubioru potrzebnego do uprawiania crossfitu? Tak naprawdę nie ma w tym momencie jakichś wielkich odstępstw od normy. Czyli po prostu w naszym interesie jest to, aby pod żadnym pozorem nie doprowadzić do sytuacji, w której będziemy głównie patrzyli na cenę obuwia, ubrań, akcesoriów, etc. Owszem, czymś całkowicie naturalnym jest to, że zapewne życie ponad stan w naszym przypadku nie wchodzi w rachubę, bo jednak jesteśmy trzeźwo myślącymi osobami, które z całą pewnością nie są głupie. Jednakże z drugiej strony – po co kupować takie buty do crossfitu które po krótkim czasie będą do niczego? Czasami lepiej nie patrzeć tak bardzo na cenę, ale przynajmniej mieć pewność, iż pieniądze nie są wyrzucane w błoto. Nie możemy nie wspomnieć także o tym, że przecież cena nie zawsze jest najbardziej istotnym wyznacznikiem. Bardzo różnie to bywa zwłaszcza jeżeli nie wiemy czy crossfit jest dla nas (link do artykułu), ale jednak często jest po prostu tak, że człowiekowi udaje się znaleźć coś dobrego, i to za takie pieniądze, które są jak najbardziej w porządku.

Komfortowe ubranie – ważne i priorytetowe

Pamiętać trzeba również o tym, aby nasze ubrania były możliwie jak najbardziej komfortowe. Po prostu nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, w której będzie nam niewygodnie w trakcie uprawiania crossfitu. Szczególnie kobiety – chociaż nie tylko one, to trzeba przyznać, bardzo często wychodzą z takiego założenia, iż wygoda nie jest tak bardzo ważna, bo ważniejsze jest to, aby dobrze wyglądać. A przecież nie jesteśmy na pokazie mody – uprawiamy crossfit, więc naprawdę nie powinniśmy sądzić, że musimy fantastycznie wyglądać. Inna kwestia jest taka, iż mimo wszystko można wyglądać dobrze, a przy tym czuć się komfortowo. Wiadomo, że powinniśmy również ubierać się w taki sposób, aby pocić się możliwie jak najmniej. To chyba oczywiste, że nie chcemy dopuścić do takiej oto sytuacji, w której pot będzie umożliwiał nam uprawianie sportu na odpowiednio wysokim poziomie. Wiadomo, iż pot to nic strasznego, ale gdy całe ciało jest zlane potem, chociaż dałoby radę temu zapobiec, to coś jest nie tak. Chyba większość osób zgodzi się z tym, że bez najmniejszego cienia wątpliwości warto zadbać o możliwie jak największy komfort w trakcie uprawiania jakiegokolwiek sportu.

Podsumowanie

Najważniejsze jest tak czy siak, aby w ogóle ruszyć się z domu. Może „szata nie zdobi człowieka” nie do końca pasuje w tym momencie, ale coś w tym powiedzeniu jest. Chyba większość osób się zgodzi. A dzięki Crossfitowi możemy się odchudzać – to powinien być nasz pierwszy krok ku wymarzonej sylwetce.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *