Crossfit to znana dyscyplina sportowa, która intryguje wiele osób. Przede wszystkim pozwala zwiększyć wytrzymałość mięśni, a także podnieść wydolność organizmu. Trening jest ciężki i intensywny, jednak możemy po nim poczuć upragnione spełnienie. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do treningu. Początkujące osoby często popełniają błędy już na etapie kompletowania odzieży.

Odpowiednie obuwie

Podstawą treningu są solidne, a także przystosowane buty. Crossfit to w dużej mierze praca z ciężarami. Najlepszym rozwiązaniem będą buty do weightliftingu, dzięki którym wykonywanie ćwiczeń i utrzymanie prawidłowej techniki będzie o wiele prostsze. Takie obuwie zostało skonstruowane w taki sposób, aby uchronić sportowca przed naciągnięciem ścięgna Achillesa. Opowiada za to lekko podniesiony obcas. Porządna podeszwa sprawia, że w czasie podnoszenia sztangi stopy naciskają z dużą siłą na podłoże. Dzięki temu zyskujemy nie tylko stabilność, ale również dodatkową siłę, którą czerpiemy z podłoża. Wszystko to sprawia, że podnosi się efektywność i skuteczność ćwiczeń.
Alternatywą dla butów do podnoszenia ciężarów jest obuwie typowe do crossfitu. Posiada ono usztywnioną górną część, a także twardą podeszwę. Taki model sprawdzi się również podczas dźwigania ciężarów.

Zakup rękawic

Każda doświadczona osoba zdaje sobie sprawę, że w crossficie rękawice są zupełnie zbędne. Jest to niezwykle częsty błąd popełniany przez początkujących. O ile trening jest lekki, to rękawice mogą uchronić przed odciskami. W przypadku intensywnych ćwiczeń mogą one stanowić wyłącznie przeszkodę. Nierzadko doprowadzają do kontuzji nadgarstka. Zdecydowanie lepszą opcją jest stosowanie kredy, dzięki której ręce będą cały czas suche. Rękawice plus spocone dłonie to nie jest najlepsze połączenie. Istnieje duża szansa, że materiał zsunie się lub zawinie na sztandze. Jest to prosty sposób na to, aby nabawić się kontuzji stawów. Przez materiał, z których wykonywane są rękawice ciężej obrócić sztangę. Działa on, jak hamulec, co nie jest korzystne dla sportowca.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *