CrossFit to system ćwiczeń, które kształtują dziesięć najważniejszych zdolności ruchowych. Twórcą tego systemu jest Greg Glassman, Amerykanin, który zaczął w ten sposób trenować policjantów z Kalifornii. CrossFit rozszerzył się i w swój trening wdrożyły go jednostki specjalne, strażacy oraz marines.

Co rozwija Crossfit?

CrossFit ma na celu rozwinięcie cech sprawności fizycznej takich jak siła, zwinność, wytrzymałość, szybkość i precyzję. Regularne ćwiczenia pozwalają na zwiększenie wydolności tlenowej, masy mięśniowej oraz zwiększają tolerancję organizmu na skutki stresu oksydacyjnego. Obecnie CrossFit został narzędziem służącym do osiągnięcia przez ćwiczących odpowiedniej sylwetki. Szybki i intensywny trening pozwala w najlepszy sposób pozbyć się tkanki tłuszczowej, a zarazem zwiększyć siłę oraz wydolność.

Dla kogo jest idealny Crossfit?

CrossFit polecany jest zarówno sportowcom jak i amatorom aktywnego trybu życia, ponieważ metoda ta bazuje na obecnej wydolności osoby trenującej, tak więc dla jednego sto procent swoich możliwości to dziesięć przysiadów w dziesięć sekund, a dla innego maksymalne możliwości to dwadzieścia przysiadów w tym samym czasie. Zachęcamy do przeczytania wpisu o odchudzaniu w Crossficie. Dzięki tej metodzie treningowej można w miarę krótkim czasie poprawić swoją kondycję, wygląd oraz możliwości swojego organizmu.

Boxy Crossfitowe

W każdym większym mieście można znaleźć siłownię, ośrodek sportowy albo grupę w której można ćwiczyć metodą CrossFit. Trenerzy personalni również coraz częściej włączają ten system do swoich treningów.

Trening CrossFit jest na tyle uniwersalny, że może go trenować zarówno dziecko, nastolatek jak i dorosły. Przy zachowaniu odpowiednich zasad treningu takich jak odpowiednia rozgrzewka, dobra technika ćwiczenia oraz rozciąganie nie ma mowy o żadnych kontuzjach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *