CrossFit to system ćwiczeń, które kształtują dziesięć najważniejszych zdolności ruchowych. Twórcą tego systemu jest Greg Glassman, Amerykanin, który zaczął w ten sposób trenować policjantów z Kalifornii. CrossFit rozszerzył się i w swój trening wdrożyły go jednostki specjalne, strażacy oraz marines.

Co rozwija Crossfit?

CrossFit ma na celu rozwinięcie cech sprawności fizycznej takich jak siła, zwinność, wytrzymałość, szybkość i precyzję. Regularne ćwiczenia pozwalają na zwiększenie wydolności tlenowej, masy mięśniowej oraz zwiększają tolerancję organizmu na skutki stresu oksydacyjnego. Obecnie CrossFit został narzędziem służącym do osiągnięcia przez ćwiczących odpowiedniej sylwetki. Szybki i intensywny trening pozwala w najlepszy sposób pozbyć się tkanki tłuszczowej, a zarazem zwiększyć siłę oraz wydolność.

Dla kogo jest idealny Crossfit?

CrossFit polecany jest zarówno sportowcom jak i amatorom aktywnego trybu życia, ponieważ metoda ta bazuje na obecnej wydolności osoby trenującej, tak więc dla jednego sto procent swoich możliwości to dziesięć przysiadów w dziesięć sekund, a dla innego maksymalne możliwości to dwadzieścia przysiadów w tym samym czasie. Zachęcamy do przeczytania wpisu o odchudzaniu w Crossficie. Dzięki tej metodzie treningowej można w miarę krótkim czasie poprawić swoją kondycję, wygląd oraz możliwości swojego organizmu.

Boxy Crossfitowe

W każdym większym mieście można znaleźć siłownię, ośrodek sportowy albo grupę w której można ćwiczyć metodą CrossFit. Trenerzy personalni również coraz częściej włączają ten system do swoich treningów.

Trening CrossFit jest na tyle uniwersalny, że może go trenować zarówno dziecko, nastolatek jak i dorosły. Przy zachowaniu odpowiednich zasad treningu takich jak odpowiednia rozgrzewka, dobra technika ćwiczenia oraz rozciąganie nie ma mowy o żadnych kontuzjach.

Categories: Artykuły Crossfit

0 thoughts on “Crossfit – tajna broń w walce z nadwagą”

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Related Posts

Artykuły Crossfit

Czy regeneracja w trakcie trenowania jest potrzebna?

Każdy miłośnik treningu siłowego powinien pamiętać nie tylko o prawidłowym wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Kluczowe znaczenie ma również to, co robisz w przerwach między sesjami. Czas potrzebny Twojemu organizmowi na regenerację zależy przede wszystkim od intensywności Read more…

Artykuły Crossfit

Martwy ciąg – które mięśnie pracują oraz w jaki sposób nam pomagają?

Chcesz rozwinąć swoją siłę i muskulaturę? W twoim planie treningowym nie powinno zabraknąć martwego ciągu, z którego walorów korzystają wszyscy kulturyści oraz osoby uprawiające trening siłowy. W poniższym artykule opowiemy, jakie mięśnie są angażowane podczas Read more…

Artykuły Crossfit

Co to jest Crossfit?

CrossFit to system ćwiczeń, które kształtują dziesięć najważniejszych zdolności ruchowych. Twórcą tego systemu jest Greg Glassman, Amerykanin, który zaczął w ten sposób trenować policjantów z Kalifornii. CrossFit rozszerzył się i w swój trening wdrożyły go Read more…