W 2001 roku w Kalifornii Greg Glassman rozpoczął nowy program treningowy, który stosował u policjantów. Program ten nazwał Crossfit. Po niedługim czasie zaczęto doceniać szybki i intensywny trening. Glassman zaczął wprowadzać treningi innym służbom takim jak marines, strażacy i żołnierze.

Program ten zyskiwał na na popularności na tyle, że obecnie korzystają z niego zarówno sportowcy, jak i amatorzy aktywności fizycznej.

Co to jest crossfit?

Jest to szybki i intensywny trening, bez czasu przeznaczonego na przerwę. W trakcie treningu łączone są elementy treningu siłowego, szybkościowego, wzmacniającego oraz interwałowego. Dzięki takiej kombinacji trening jest niezwykle skuteczny. Usprawnia układ krwionośny i oddechowy, rozwija mięśnie oraz spala zbędną tkankę tłuszczową, poprawia równowagę i psychomotorykę.
Trening również podkręca metabolizm, dzięki czemu można spalać tkankę tłuszczową nawet po zakończonym treningu.

Dla kogo trening?

Trenować crossfit może każdy, niezależnie od wieku, płci oraz poziomu sprawności fizycznej. Obciążenia oraz czas i ilość powtórzeń można dopasować indywidualnie do osoby trenującej.
Crossfit trenują nawet dzieci, osoby niepełnosprawne i starsze. Więcej o tym napisałem tutaj: Czy Crossfit jest faktycznie dla każdego?

Już w każdym mieście można znaleźć siłownię albo ośrodek sportowy, w którym znajdzie się sekcja crossa, albo chociaż wyspecjalizowany w nim trener personalny. Rozpocząć treningi crossfitu można w każdym momencie życia, bo zawsze jest dobry moment żeby wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie oraz sylwetkę.
Crossfit jest jednym z najlepszych treningów, który pomoże spalić zbędną kankę tłuszczową oraz wysmuklić sylwetkę. Dodatkowo przy odpowiednim zbilansowanym odżywianiu można w bardzo krótkim czasie osiągnąć efekty.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *