W 2001 roku w Kalifornii Greg Glassman rozpoczął nowy program treningowy, który stosował u policjantów. Program ten nazwał Crossfit. Po niedługim czasie zaczęto doceniać szybki i intensywny trening. Glassman zaczął wprowadzać treningi innym służbom takim jak marines, strażacy i żołnierze.

Program ten zyskiwał na na popularności na tyle, że obecnie korzystają z niego zarówno sportowcy, jak i amatorzy aktywności fizycznej.

Co to jest crossfit?

Jest to szybki i intensywny trening, bez czasu przeznaczonego na przerwę. W trakcie treningu łączone są elementy treningu siłowego, szybkościowego, wzmacniającego oraz interwałowego. Dzięki takiej kombinacji trening jest niezwykle skuteczny. Usprawnia układ krwionośny i oddechowy, rozwija mięśnie oraz spala zbędną tkankę tłuszczową, poprawia równowagę i psychomotorykę.
Trening również podkręca metabolizm, dzięki czemu można spalać tkankę tłuszczową nawet po zakończonym treningu.

Dla kogo trening?

Trenować może każdy, niezależnie od wieku, płci oraz poziomu sprawności fizycznej. Obciążenia oraz czas i ilość powtórzeń można dopasować indywidualnie do osoby trenującej.
Crossfit trenują nawet dzieci, osoby niepełnosprawne i starsze. Więcej o tym napisałem tutaj: Czy Crossfit jest faktycznie dla każdego?

Już w każdym mieście można znaleźć siłownię albo ośrodek sportowy, w którym znajdzie się sekcja crossa, albo chociaż wyspecjalizowany w nim trener personalny. Rozpocząć treningi crossfitu można w każdym momencie życia, bo zawsze jest dobry moment żeby wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie oraz sylwetkę.
Crossfit jest jednym z najlepszych treningów, który pomoże spalić zbędną kankę tłuszczową oraz wysmuklić sylwetkę. Dodatkowo przy odpowiednim zbilansowanym odżywianiu można w bardzo krótkim czasie osiągnąć efekty.

Categories: Artykuły Crossfit

0 thoughts on “Najlepsza metoda treningowa”

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Related Posts

Artykuły Crossfit

Czy regeneracja w trakcie trenowania jest potrzebna?

Każdy miłośnik treningu siłowego powinien pamiętać nie tylko o prawidłowym wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Kluczowe znaczenie ma również to, co robisz w przerwach między sesjami. Czas potrzebny Twojemu organizmowi na regenerację zależy przede wszystkim od intensywności Read more…

Artykuły Crossfit

Martwy ciąg – które mięśnie pracują oraz w jaki sposób nam pomagają?

Chcesz rozwinąć swoją siłę i muskulaturę? W twoim planie treningowym nie powinno zabraknąć martwego ciągu, z którego walorów korzystają wszyscy kulturyści oraz osoby uprawiające trening siłowy. W poniższym artykule opowiemy, jakie mięśnie są angażowane podczas Read more…

Artykuły Crossfit

Co to jest Crossfit?

CrossFit to system ćwiczeń, które kształtują dziesięć najważniejszych zdolności ruchowych. Twórcą tego systemu jest Greg Glassman, Amerykanin, który zaczął w ten sposób trenować policjantów z Kalifornii. CrossFit rozszerzył się i w swój trening wdrożyły go Read more…