Wielu miłośników crossfitu stara się układać swój plan treningowy w taki sposób, by uwzględniać w nim przede wszystkim ćwiczenia angażujące jednocześnie jak najwięcej partii mięśniowych. Dlatego popularnością cieszy się Wall Ball Shot, złożone ćwiczenie dla całego ciała.

Przysiad z wyrzutem piłki

Wall Ball Shot to ćwiczenie od lat znane entuzjastom crossfitu. Jest ono idealne dla wszystkich tych, którzy na treningu lubią wylewać z siebie siódme poty. Taki trening zmusza do pracy przede wszystkim uda, pośladki i barki, jednak w trakcie wykonywania ćwiczenia aktywizowane są również inne partie mięśniowe. Wall Ball Shot, czyli przysiad z wyrzutem piłki, bez problemu jesteśmy w stanie wykonać w swoim domowym zaciszu, jeśli tylko mamy dostęp do kawałka pustej ściany i odpowiedniej piłki, przypominającą tą lekarską.

Zalety Wall Ball Shots

Już wspomnieliśmy, że Wall Ball Shots to złożone ćwiczenie angażujące do pracy całe ciało i właśnie to stanowi jego największą zaletę. Przysiad angażuje mięśnie kończyn dolnych, a wykorzystanie piłki dołącza do tego pracę mięśnia dwugłowego ramienia oraz mięśni naramiennych. Kilka lub kilkanaście powtórzeń, w zależności od naszego doświadczenia i poziomu wytrenowania, doprowadza do przyspieszenia tętna, a to z kolei zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego Wall Ball Shots warto polecić zarówno osobom, które chcą wymodelować swoją sylwetkę, jak i tym, którzy pracują nad zrzuceniem zbędnych kilogramów.

Wall Ball Shot – poprawna technika

W celu poprawnego wykonania Wall Ball Shot musisz chwycić piłkę od dołu, pamiętając o trzymaniu łokci w pobliżu tułowia. Następnie stajemy w lekkim rozkroku i łapiemy piłkę w taki sposób, by znajdowała się ona na poziomie naszej klatki piersiowej. Robimy przysiad, a w fazie prostowania się wyrzucamy piłkę w sposób dynamiczny do góry, aż muśnie o ścianę.

Piłkę powinniśmy rzucić tak, byśmy mogli ją z łatwością chwycić i powtórzyć ruch. Poprawna technika tego ćwiczenia to przede wszystkim dynamiczny, ale jednocześnie płynny ruch. Pamiętajmy o zachowaniu prostych pleców, kolanach zwróconych lekko na zewnątrz oraz o napiętych mięśniach brzucha i pośladków.

photo: crossfit.com


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *